17 sty 2024

Akumulatory do ciągników i inne zimowe oferty

Zima to czas, w którym ciągniki rolnicze są nieco rzadziej wykorzystywane. Z tego względu często zagospodarowujemy ten okres na przeglądy i prace serwisowe. Z kolei w przypadku maszyn, które pomimo mrozów pracują, stary akumulator może odmówić współpracy. Akumulatory do ciągników rolniczych oraz części i materiały eksploatacyjne wygodnie zamówisz w internetowym sklepie rolniczym aldomarket.pl.

Akumulatory rolnicze do ciągników online

Przyjmuje się, że żywotność akumulatora nie powinna spadać poniżej trzech lat. Jednak bardzo często akumulatory dobrej jakości bez problemu pracują dużo dłużej. Z tego względu o konieczności wymiany akumulatora na ogół przypominają nam dopiero problemy z uruchomieniem silnika. Sezon zimowy, a szczególnie ujemne temperatury są swego rodzaju próbą dla baterii. 

W szczególnych przypadkach, kiedy akumulator jest relatywnie nowy, ale sposób wykorzystania ciągnika mocno go eksploatuje, może okazać się, że wymaga jedynie ładowania. Jednak gdy akumulator do ciągnika ma już swoje lata, konieczna może okazać się wymiana.

W takim przypadku warto skorzystać z bogatej oferty akumulatorów do ciągników rolniczych, jakie znajdziemy w internetowym sklepie rolniczym aldomarket.pl. Bez problemu dopasujemy tu akumulator do modelu maszyny, pojemność akumulatora, a w razie wątpliwości możemy skonsultować się z wykwalifikowaną załogą.

Zimowy serwis ciągnika rolniczego

W wielu gospodarstwach sezon zimowy i wynikające z niego zmniejszenie intensywności prac wykorzystywane jest do wykonania okresowych przeglądów czy remontów maszyn. To dobra strategia, gdyż pozwala wykonywać czynności serwisowe w sposób planowy, bez presji czasu, jaka zawsze towarzyszy usuwaniu awarii.

Zakres prac zależy oczywiście od stanu ciągnika, ale zawsze warto w tym okresie zweryfikować sprawność wspomnianego wyżej akumulatora i wymienić oleje i filtry. Dobrej jakości olej silnikowy do ciągnika podnosi żywotność maszyny i pomaga unikać kosztownych remontów. Warto także sprawdzić, czy wymiany nie wymaga olej przekładniowy oraz sprawdzić stan oleju hydraulicznego.

Przy okazji wymiany oleju silnikowego w ciągniku standardem jest wymiana filtra oleju, ale pamiętajmy, że to nie jedyny filtr w ciągniku. Filtry powietrza, paliwa, czy filtry kabinowe do szerokiej gamy maszyn, jakie oferuje aldomarket.pl pochodzą od renomowanych producentów i zapewniają bezpieczne użytkowanie.

Smary do ciągników i maszyn rolniczych

Zimą pamiętajmy także o odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich punktów wymagających smarowania zarówno w ciągnikach, jak i innych maszynach rolniczych. Smary specjalnie przystosowane do trudnych warunków i dużych obciążeń, jakie są specyfiką branży rolniczej, podnoszą żywotność ruchomych elementów, a to pomaga unikać niespodziewanych awarii w czasie intensywnych prac polowych. 

Dlatego warto wykorzystać sezon zimowy na przegląd stanu elementów eksploatacyjnych i staranie zabezpieczyć miejsca, które tego wymagają, smarami o wysokiej jakości.

Środki smarne do maszyn rolniczych dostępne na aldomarket.pl są dostosowane do potrzeb i wysokich wymagań branży rolniczej, a dokładny opis oferowanych produktów ułatwia dobór smaru właściwego do zastosowania.