M7002 – najnowsza Kubota wjechała na plac!

Kubota M7 drugiej generacji jest z nami!

Prosto z taśmy produkcyjnej na plac naszego punktu sprzedaży maszyn w Myszyńcu – tak oto w promieniach wrześniowego słońca dotarł do nas najmocniejszy egzemplarz z całej gamy Kubota. Seria M7002 to kolejny krok na drodze poprawy wydajności i komfortu pracy w gospodarstwie. Najmocniejszy z serii model opatrzony symbolem M7172 jest już z nami!

Kubota m7002

Podniesiona wydajność i niższe zużycie paliwa

W porównaniu z poprzednikiem w serii M7002 zoptymalizowano charakterystykę silnika. Teraz maksymalna moc dostępna jest już od niższego poziomu obrotów równego 1900 obr./min. Skutkuje to zwiększoną wydajnością, zwłaszcza podczas pracy z implementami napędzanymi poprzez WOM. Dzęki wprowadzonym zmianom zużycie paliwa uległo znacznemu obniżeniu, czyniąc M7002 ciągnikiem jeszcze bardziej oszczędnym. Maksymalny moment obrotowy osiągany jest już przy 1500 obr./min, co przekłada się na wyższą wydajność.

Nowa 6-stopniowa skrzynia biegów POWERSHIFT

Seria M7002 wyposażona jest w nową 6-stopniową skrzynię biegów Powershift z 30 biegami do przodu i 15 biegami do tyłu (F54/R27 z biegami pełzającymi). Charakteryzuje się ona imponująco płynnym przełączaniem biegów, tym bardziej, że zakresy prędkości na poszczególnych przełożeniach częściowo się pokrywają. Większa liczba przełożeń niż w poprzedniej wersji skrzyni Powershift powoduje również, że operatorowi łatwiej jest znaleźć prędkość odpowiednią do wykonywanego zadania.

M7002-3-1-1

Nowe funkcje, większy komfort i inteligentne rozwiązania

Z myślą o wygodzie kierowcy w standardzie oferowane są jeszcze bardziej komfortowe fotele klasy premium. Nowy fotel zapewnia lepsze zawieszenie, ma bardziej atrakcyjną tapicerkę, większe podłokietniki, a to tylko niektóre z nowości. Poprawiono również uszczelnienie kabiny, dzięki czemu panuje w niej mniejszy hałas.

W M7002 udoskonalono również technologię automatycznego kierowania. Od teraz jednym naciśnięciem przycisku poprawisz linię A-B. Długość linii A-B jest pokazywana również w centymetrach, aby lepiej rozpoznawać miejsca, gdzie traktor zbacza z wyznaczonej trasy.

Nowe, sterowane elektrycznie i podgrzewane lusterka boczne zwiększają widoczność i bezpieczeństwo. Nowa konstrukcja tłumika obniża hałas i poprawia widoczność do przodu. Wszystkie traktory serii M7002 są dopuszczone do ruchu do prędkości 50 km/h. Wyższa dopuszczalna masa całkowita równa 11 500 kg zwiększa liczbę implementów, które można wykorzystać. Opcje dodatkowych opon obniżają nacisk na podłoże.

 Galeria zdjęć

Zapisz się do newslettera:
Obserwuj nas: Facebook